
ECOCOMFORT PLUS
Decentralny, punktowy, lokalny system wentylacji z odzyskiem ciepła.
Wymienia powietrze kontrolując temperaturę, wilgotność i poziom jego zanieczyszczenia.
Automatycznie rozpoczyna usuwanie zanieczyszczeń kiedy jakość powietrza ulega pogorszeniu.
Montaż wymaga wykonania tylko jednego otworu o średnicy 162 mm lub 110 mm
w ścianie zewnętrznej o grubości od 28 do 53 cm ( opcjonalnie 18 do 100 cm ).
Urządzenie/urządzenia zamontowane na ścianie zewnętrznej w każdym pomieszczeniu tworzą efektywny termicznie system wentylacji.
Zintegrowany ceramiczny wymiennik typu "plaster miodu", odzyskuje do 90% ciepła z wyrzucanego na zewnątrz powietrza, przekazując je z powrotem do pomieszczenia wraz z powietrzem napływającym z zewnątrz.

Funkcje urządzenia VANTUBO ECOCOMFORT PLUS:
- 5 prędkości wentylatora
- Tryb ręczny pobierający powietrze z zewnątrz.
- Tryb ręczny wyrzucający powietrze na zewnątrz.
- Tryb automatyczny ( inteligentny ) zależny od aktualnej temperatury, wilgotności powietrza oraz jego zanieczyszczenia.
- Ceramiczny system rekuperacji „plaster miodu” odzyskujący do 90% ciepła z wyrzucanego powietrza. Pobiera powietrze z zewnątrz budynku, wprowadza je do pomieszczenia a następnie wyrzuca zużyte powietrze na zewnątrz.
- Wydajność do 50 m³/h, jest wystarczająca dla zapewnienia odpowiedniej wymiany powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do 35 m². Urządzenie to jest odpowiednim rozwiązaniem dla pokojów mieszkalnych i pomieszczeń biurowych.
- Zmywalne filtry przeciwpyłowe ( nie ma konieczności zakupu materiałów eksploatacyjnych )
- Automatyczny powrót do ostatnich ustawień po wznowieniu zasilania
- Kontrolowany mikroprocesorem, bez-szczotkowy silnik DC zapewnia bardzo cichą pracę.
- Nie wymaga wykonywania kosztownych kanałów wentylacyjnych.
- Wymienia powietrze w optymalny sposób.
- Nie ma konieczności odprowadzenia kondensatu.
- Czujniki zanieczyszczenia PM 2,5; wilgotności, oświetlenia, temperatury dostosowujące pracę urządzenia do zmieniających się warunków.
- Pilot LED umożliwiający sterowanie nawet z innego pomieszczenia.
- Diody LED sygnalizujące aktualny tryb pracy oraz konieczność oczyszczenia filtra.
- Niskie zużycie energii którą potwierdza doskonała klasa energetyczna.
- Łatwe czyszczenie i konserwacja



Decentralny wentylator z rekuperacją ciepła.
Zalecana powierzchnia: _do*35 m2_
Sterowanie pilotem na podczerwień.
Filtracja: G3,
Sprawność odzysku ciepła: do 90%

Czujniki: temperatury, wilgotności, oświetlenia, zanieczyszczenia
Przepływ powietrza sleep/min/śred/maks.: 15/28/33/50 m3/h
Zużycie prądu min/śred/maks: 2,8/5,2/8,9 W
Poziom hałasu min/śred/maks: 26/30/38 db(A) ( odległość 1,5 m )









ECOCOMFORT PLUS 160

Urządzenie wymieniające powietrze
z odzyskiem do 90% ciepła
Filtr: G3
CzujnikI: WILGOCI+ ŚWIATŁA+TEMPERATURY+PM2,5
Średnica otworu: 162 mm

Pomieszczenia do*: 35 m2
Wydajność maks.: 50 m3/h


Decentralny wentylator z rekuperacją ciepła.
Zalecana powierzchnia: _do*20 m2_
Sterowanie pilotem na podczerwień
Filtracja: G3,
Sprawność odzysku ciepła: do 90%

Czujniki: temperatury, wilgotności, oświetlenia, zanieczyszczenia
Przepływ powietrza sleep/min/śred./maks.: 5/7/16/26/30 m3/h
Zużycie prądu min/śred/maks: 2/3,5/5,5 W
Poziom hałasu min/śred/maks: 18/23/31 db(A) ( odległość 1,5 m )









ECOCOMFORT PLUS 100

Urządzenie wymieniające powietrze
z odzyskiem do 90% ciepła
Filtr: G3
CzujnikI: WILGOCI+ ŚWIATŁA+TEMPERATURY+PM2,5
Średnica otworu: 110 mm

Pomieszczenia do*: 20 m2
Wydajność maks.: 30 m3/h
Tylko wyrzut wentylator


Nasze urządzenia spełniają wymagania dotyczące systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
Możliwość dofinansowania do 60% z programu Czyste powietrze.
Więcej informacji tutaj
MONTAŻ
Urządzenia nie zajmują dużo miejsca. Montaż nie wymaga specjalnych narzędzi ani skomplikowanych instalacji. Konieczne jest jedynie wykonanie jednego lub dwóch otworów o średnicy od 8 do 16 cm w ścianie zewnętrznej. Urządzenie musi być zamocowane bezpośrednio przy tych otworach. Nie potrzebne zezwolenia, uprawnienia, rusztowania, podnośniki i kanały wentylacyjne. Wszystkie prace, łącznie z montażem kratek wykonuje się od wewnątrz.
Pytania ? Oferta ? Stan magazynu ?
Chcesz o tym porozmawiać?
Oddzwonimy w ciągu paru minut.
Od poniedziałku do piątku od 8 do 17.
Chatujemy codziennie od 8 do 20.
Jeśli wolisz w innej chwili,
*UWAGA: Nasze wskazania dotyczące doboru odpowiedniego urządzenia do określonej powierzchni są orientacyjnie i nie stanowią części oferty w rozumieniu obowiązującego prawa. Podane zostały na podstawie materiałów otrzymanych od producentów, w których założono że chodzi o pomieszczenie o wysokości nie przekraczającej 2,7 metra. W przypadku urządzeń dwururowych posłużono się wzorem: powierzchnia podłogi m2 x wysokość 2,7 metra x 2 objętości pomieszczenia na godzinę. W przypadku urządzeń jednorurowych, założono że w danym mieszkaniu, działały będą co najmniej dwa takie urządzenia i posłużono się wzorem: powierzchnia podłogi m2 x wysokość 2,7 metra x 0,5 objętości pomieszczenia na godzinę. Lokalne przepisy mogą zalecać, dla danego rodzaju pomieszczeń, inne ilości wymian powietrza w ciągu godziny. Prosimy zapoznać się również z informacjami na naszej stronie https://vantubo.pl/air/faq-wentylacja-decentralna.html